Bizimle iletişim kur

Haber

Clash Royale Savaş Kazanma Taktikleri

Tarih:

-

Clash Royale mobil oyunlar arasında popülerlik sıralamasında zirvedeki oyunlardan biri. Savaş alanında farklı stratejiler kullanabildiğiniz, her kartın zayıf noktasına göre hareket edebildiğiniz oyundaki en önemli şey karşına gelebilecek her rakibe göre bir deste hazırlamak.

İyi bir deste zaferi garantilemeyebilir. Ama eğer kartını ne zaman oynayacağını öğrenir ve iksirini dengeli bir şekilde kullanırsan rakibin sana karşı zorlandığını, hatta kaybettiğini göreceksin. Özellikle ilk üç arena için bu bilgilerin altın değerinde olduğunu unutmamalısın.

Dev Destesi

Dev, Prens, Bombacı, Okçular, Oklar, Mini P.E.K.K.A, Silahşör, Şövalye

Clash Royale’in birinci arenasında ilk desten için kullanacağın bu kartlarla birçok oyuncunun yüzünün asılmasını sağlayabilirsin. Bu kartların diğer bir avantajı ise iksir bedelleri sayesinde rakiplerine soluk aldırmayabilir ve sana karşı hamle yapmasını engelleyebilirsin.

Oyunda yapman gereken ilk hamle devini arenaya bırakmak ve arkasından Mini P.E.K.K.A’yı veya Prens’i yollayarak asıl hasar veren kartını saldırılardan korumak. Tabii en arkaya bu kartları destekleyecek bir silahşör yerleştirirsen hava saldırılarına karşı da kendini güvene almış olursun.

Balon Destesi

Balon, Dev, Bombacı, Mızraklı Goblin, Ateş Topu, Okçular, Şövalye, Silahşör

Düşük seviyelerdeki çoğu oyuncu destesini alan savunmasına veya hava savunmasına göre hazırlamıyor. Bu sebeple Balon kartı seni oyunda düşmanına karşı avantajlı hale getirebilir. Hiç beklemediği anda Balon kartını farklı koridordan oyuna dahil etmen sana bir taç getirecektir. Ayrıca Balon’un düştükten sonra yere bıraktığı bomba ile etrafındaki bütün ünitelere hasar vermiş olursun.

İlk destedeki taktiğimiz burada da geçerli. Önden arenaya bırakılmış Dev arkasından kuleye doğru gönderilen bir Balon ile rakibe büyük hasarlar verebilirsin. Eğer Balon ve Dev hedefine ulaşırsa rakibinden birkaç saniye içinde kuleyi alabilirsin. Yine de bu iki kartı desteklemek için Bombacı ve Okçu yollamak yararına olacaktır.

Her destenin zayıf bir noktası vardır. Eğer ilk saniyelerde Balon’u kullanırsan sorun çıkarabilir. Karşı koyamayacağını düşündüğün zamana kadar beklemelisin.

Kulübe Destesi

Goblin Kulübesi, Barbar Kulübesi, Okçular, Dev, Barbarlar, Bombacı, Okçular, Mızraklı Goblin

Clash Royale’in nefret edileni olmak istiyor musun? Merak etme, herkes nefret etse bile bu deste sayesinde oyunu kazanarak hızla üst arenalara çıkabilirsin. Rakip koridordan üstüne gelmeye başladığında oraya bırakacağın bir kulübe sayesinde rahatça onu engelliyor, hem de üç veya dört üniteyi savaşa hazır hale getirmiş oluyoruz. Bir koridora bıraktığın Goblin Kulübesi’nden çıkanlar karşı kuleye hasar verecektir. O sırada diğer koridordan rakibi zorlayarak ekstra hasar elde edebilirsin.

Kulübe destesinin en zayıf noktasının Ateş Topu ve Roket olduğunu da eklemeyi unutmayalım.

Öfke Destesi

Öfke, Mini P.E.K.K.A, Prens, Cadı, Minyonlar, Okçular, Silahşör, Mızraklı Goblin
Eğer agresif bir oyun oynamak istiyorsan aradığın deste burada. Rakibinin kulesi savunmasız kaldığında sadece birkaç saniye içinde ortadan kaldırabilirsin. Bu destenin en tehlikeli yanı ise savunmada sorun yaşatması. Öfke kartı burada kilit rol oynuyor. Bu kart Mini P.E.K.K.A ve Prens gibi düşük canlı ama yüksek saldırı hasarına sahip şampiyonların ölmeden önce olabildiğince hızlı bir şekilde hasar vermesini sağlıyor.

Düşük iksir bedelli kartlarını oynayarak rakibin kartlarını gör. Geriye çekil ve rakibinin iksirinin bittiğini fark ettiğin zaman elindeki her şeyle üstüne git.

Red Bull Esports

Reklam
Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

PES 2019 çıktı! Fiyatı, oyun videosu! Nereden alınır?

Pro Evulation Soccer 2019 çıktı! Tanıtım videosu, fiyatı nedir? Nereden alınır?

Tarih:

-

Merakla beklenen PES 2019 haberleri nihayet resmiyet kazandı. Konami, PES serisinin yeni oyununun çıkış tarihini açıklarken bir de video yayınladı. İşte detaylar…

PES 2019 duyurusu oyun dünyası için pek de sürpriz olmadı. Keza Konami, serinin yeni oyununun yakında duyurulacağına dair bazı detaylar geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Nitekim, söz verildiği gibi PES 19 sonunda duyuruldu. Peki serinin yeni oyununda bizleri ne gibi değişiklikler bekliyor olacak? Dilerseniz bir özet geçelim.

Konami, PES 19 duyurusuna en çok lisanslı liglere dikkat çekti. Oyunda hangi liglerin lisanslı olarak bulunacağı açıklanmadı fakat lisanslı lig sayısının artacağı sık sık gündeme getirildi. Hatırlanacağı üzere Konami ile UEFA arasında 10 yıldır süren lisans sözleşmesi geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Sona eren sözleşmenin yenilenmeyeceği ve Konami’nin UEFA lisansları yerine lig lisanslarına yoğunlaşacağı belirtilmişti. Oyunda hangi liglerin lisanslı bir şekilde karşımıza çıkacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Çok büyük bir ihtimalle Türkiye Süper Ligi’de PES 2019’da lisanslı bir şekilde karşımıza çıkabilir.

PS4 Pro ve Xbox One X için 4K HDR desteğine de sahip olan PES 2019, 30 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak.

Oyunun standart PS4 sürümü 179TL’den, standat Xbox One sürümü ise 152TL’den ön siparişe sunuldu. Ayrıca David Beckham Edition versiyonu 209TL (PS4) ve 177 TL’Den (Xbox), Legend Edition sürümü ise 239TL (PS4) ve 203TL’den (Xbox) ön siparişte.

Bu arada şunu da hatırlatalım. Geçtiğimiz yıl da PES 2018 aynı fiyatlardan satışa sunulmuş fakat sonrasında oyunun fiyatı 99TL dolaylarında seyretmişti. O yüzden PES 2019 konusunda da aceleci olmamanızı tavsiye ederiz.

Okumak için tıkla

Haber

GetContact büyük tehlike saçıyor!

Başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenmeye yarayan uygulama GetContact büyük tehlike saçıyor. Uygulama adeta havuz görevi taşıyor.

Tarih:

-

Akıllı telefonlar için düzenlenmiş bir program olan ve numara sorgulama işlemi yapan GetContact gündem oldu. Programı yükleyen kişilerin rehberlerini kopyalayarak, sorgulama sonuçları oluşturan GetContact büyük tehlikeler de barındırıyor.

Son birkaç gündür sık sık konuşulan ve bugün sosyal medyada büyük yankı uyandıran GetContact uygulaması nedir? GetContact uygulaması uygulamayı kuran kişilerin rehberindeki numaraları kendi havuzuna aktararak diğer sorgulama yapan kişilerle paylaşıyor.

NASIL KAYITLIYSANIZ SONUÇLARDA ÖYLE ÇIKIYOR

Rehber kopyalama sistemiyle, indirilen cihazdaki rehbere ve numaranıza ulaşan sistem bunları uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşıyor. Özellikle özel hayatın gizliliği noktasında büyük sıkıntılar doğurabilecek olan sistemde numaranızın hangi kaynaklara ulaştığı da bilinmiyor.

BENZER UYGULAMALAR YASAKLANMIŞTI…

Geçtiğimiz günlerde gelen şikayetler üzerine harekete geçen Kişisel Verileri Koruma Kurulu, kişilerin açık rızalarını almaksızın isimden telefon numarası veya telefon numarasından isim sorgulanması şeklinde rehberlik hizmeti veren sitelere yaptırım uygulamıştı.

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre; Çeşitli uygulamalar, internet siteleri veya sosyal medya hesapları üzerinden kişisel verileri toplayarak bu verilen paylaşımını sağlayan, isim sorgulandığında telefon numarası bilgisine, telefon numarası sorgulandığında da isim bilgisine erişme ve başkalarının telefon rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenme gibi konularda hizmet veren birçok uygulamanın ve internet sitesinin gereken kanunlara uymadığı ve durdurulması gerektiği bildirildi. Karara göre bu uygulamayı veren birçok uygulama durdurulmuştu.

Okumak için tıkla

Haber

NTV Spor yayın hayatına veda etti

Tarih:

-

Doğuş Grubu’na ait NTV’nin uzantısı olarak bilinen NTV Spor kanalı yayın hayatına sessizce veda etti. NTV Spor kanalını açtığınızda DMAX adlı bir kanal karşımıza çıkıyor.

Kısa süre önce Discovery Channel’a satıldığı duyurulan NTV Spor’un sessizce yayın hayatına veda ettiği görüldü.

Son zamanlarda pek program yapmayışı, sönük bir yayın sürdüren NTV Spor, bugün isim değiştirdi ve NTV’ye geçiş yaptı.

Bundan sonra DMAX ismiyle yayın yapacağı bilinen kanalın, frekans değişikliğine gidilecek mi bilinmiyor.

Eurosport olması beklenen kanal, DMAX ismiyle değişti. Discovery Channel grubuna satılan NTV Spor bundan sonra artık yayın yapmayacak.

Okumak için tıkla
Reklam

Haber

Haber2 hafta önce

PES 2019 çıktı! Fiyatı, oyun videosu! Nereden alınır?

Pro Evulation Soccer 2019 çıktı! Tanıtım videosu, fiyatı nedir? Nereden alınır?

Haber2 ay önce

GetContact büyük tehlike saçıyor!

Başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenmeye yarayan uygulama GetContact büyük tehlike saçıyor. Uygulama adeta havuz görevi taşıyor.

Haber2 ay önce

NTV Spor yayın hayatına veda etti

Doğuş Grubu’na ait NTV’nin uzantısı olarak bilinen NTV Spor kanalı yayın hayatına sessizce veda etti. NTV Spor kanalını açtığınızda DMAX...

Haber2 ay önce

Çiftlik Bank’ın kaçan sahibi Mehmet Aydın, mağdurlarla dalga geçti

Binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın Uruguay'a kaçan dolandırıcı CEO'su, mağdurlarla dalga geçti: Geçmiş olsun.

Haber2 ay önce

Çiftlik Bank’ın kaçan sahibi Mehmet Aydın, mağdurlarla dalga geçti

Binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın Uruguay'a kaçan dolandırıcı CEO'su, mağdurlarla dalga geçti: Geçmiş olsun.

Bilim2 ay önce

Stephen Hawking hayatını kaybetti! Ünlü fizikçi Stephen Hawking nasıl bir kişilikti?

Stephen Hawking hayatını kaybetti! Ünlü fizikçi 73 yaşında hayatını kaybetti! Stephen Hawking kimdir?

Güvenlik3 ay önce

Türk hacker ABD istihbaratı sitesine sızdı!

Beyaz şapkalı Türk hacker, ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (National Security Agency-NSA) web sunucusunda 2017 yılında kritik seviyeli...

Haber3 ay önce

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus özellikleri neler? Fiyatı ne kadar?

Haber3 ay önce

uTorrent Web kullanıma açıldı! Nasıl kullanılır?

uTorrent Web kullanıma sunuldu! uTorrent'in Web web versiyonu ne işe yarar? Detaylar haberimizde...

Haber3 ay önce

Android 9 “dark” modu ile gelebilir!

Android 9.0 P ile birlikte özel siyah ekran modu geliyor.

İlgi Görenler