Bizimle iletişim kur

Teknoloji

“Erdoğan’ın Hediyesi” Adı Altında Gönderilen Mesajlara Dikkat!

Tarih:

-


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderileceği iddia edilen, “Erdoğan’ın hediyesi” diye başlayan bedava internet kazanabileceğini iddia eden mesajlar WhatsApp ve diğer mesajlaşma platformlarında boy göstermeye başladı.

“Erdoğan’ın hediyesi” diye gönderilen bu mesajlar gerçeği yansıtmıyor. Bu gibi mesajları 20 kişiye 30 kişiye değil ister 500 kişiye gönderseniz dahi gelmez. Sadece Cumhurbaşkanı değil, farklı isim ve kurumların vereceği iddia edilen internet kazanma mesajlarını da dikkate almadan önce düşünmeniz gerekiyor.

Bu ve benzeri mesajları gördüğünüzde uğraşmayın ve gönderen kişiye de böyle bir şeyin dalga geçmek için yapıldığını ifade ederek bu mesajlara inanmaması gerektiği hususunda uyarın.

Erdoğanın hediyesi. 1 ay boyunca geçerli. 20 kişiye gönder, 1000 dakika 1000 SMS 5 GB internet kazan. Ben inanmadım denedim ve oldu.” şeklindeki mesajlar kesinlikle doğruyu yansıtmamaktır. Lütfen bu gibi mesajlara dikkat edelim, azıcık mantıklı davranalım.

Ayrıca WhatsApp için de gönderilen bu tür mesajlar var, bir kaç kelime ile örneklendirmeye çalışırsak, “WhatsApp ücretli oluyor. Bunu 10 kişiye gönderirsen WhatsApp ücretsiz olacak.” gibi benzeri mesajlarda aslını yansıtmamaktadır. Buna benzer mesajlara karşılık, mantıklı ve etraflıca düşünüp öyle hareket etmekte fayda var.

Sadece mesaj gönderilerek internet kazanılabilen tek mesajlaşma uygulaması BiP!

İllaki mesaj göndererek internet kazanmak istiyorsanız üstelik Turkcell kullanıcısı iseniz BiP’i kullanın. WhatsApp üzerinden böyle saçma mesajları göndererek kimseyi rahatsız etmeyin.

Reklam
Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olanlar

www.entertusu.net