Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Instagram Hikayelerinde Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gidecek

Tarih:

-


Facebook’un bünyesinde olan Instagram, Snapchat uygulamasındaki Stories yani Hikayeler bölümünü Snapchat’e benzer bir şekilde Instagram için kullanılabilir hale getirmişti. Snapchat uygulamasına benzer olarak yaptığı Instagram Stories özelliği üzerinde yine benzer olarak ekran görüntüsü alınca bildirim gidecek.

Facebook, Snapchat‘i satın alamayınca adeta kin beslemişcesine Snapchat hikayelerine birebir benzerlikte bir özellik aktif etti. Instagram’ın bu davranışını eleştiren onlarca Snapchat kullanıcısını gale almayan Instagram, bu seferde hikayeler üzerinde ekran görüntüsü alırsa karşı tarafa bildirim gidecek. Şu anlık sadece iOS‘ta kullanılabilir olan özellik yakında Android ve Windows Phone tarafında da gelecek güncellemeyle aktif olacak.

Bakalım Snapchat, Instagram’ın ekran görüntüsü alma özelliğini aktif etmesiyle birlikte ne gibi tepki verecek? Aradaki soğuk savaş devam ediyor. Ayrıca Snapchat uygulamasından farklı olarak Instagram, Hikayeler üzerinde canlı yayın yapabilme özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor.

instagram-hikayeler-ss-entetusu

Reklam
Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olanlar

www.entertusu.net