Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Pinterest’e Türkiye’den Erişim Engeli! Pinterest Kapandı mı?

Tarih:

-


Milyonlarca kullanıcısı olan Pinterest’e Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı tarafından erişim engeli getirildi. Pinterest’in Türkiye alt alan adı ile hizmet verdiği pinterest.com’dan tr.pinterest.com’a yönlendirilen Pinterest Türkiye sitesine erişim engeli getirildi.

Milyonlarca ziyaretçisi ve kullanıcı olan Pinterest’e Türkiye üzerinden erişim engeli konuldu. Türkiye sitesine yönlendirilen pinterest.com’a TİB tarafından erişim engeli getirildi. TİB’in erişim engeli sayfası üzerinde erişime engel nedeni İDARİ TEDBİR olarak gözüküyor.

Pinterest’in erişime engellenme nedeni büyük ihtimalle Türkiye’de bir temsilcilik açılmaması ve ofisi olmaması. Önceki senelerde ise aynı olay Twitter’da da olmuştu, Twitter’ın Türkiye’de bir temsilcilik ofisi olmaması ve vergi levhasına dair şeyler yüzünden bir kaç gün Twitter’a erişim sağlanamamıştı. Büyük ihtimalle Pinterest için de bir temsilcilik ofisi açılması ve vergi levhası alıp ardından erişime açılması bekleniyor.

pinterest_tib

Bir diğer ihtimal ise bir kullanıcının paylaştığı bir içerik yüzünden olabilir. Bu bir kaç kere Twitter’da da yapılmıştı, idari tedbir olarak bu ihtimal çoğunluk olarak gözüküyor.

Reklam
5 Comments

5 Yorum

 1. Saçmalık !

  Ağustos 22, 2016 at 6:05 pm

  Boşu boşuna uğraştırıyolar bizi ne gerek vardı şimdi Allah’ tan hostpot shield kurtarıcım oldu

 2. Esra

  Ağustos 25, 2016 at 1:50 pm

  yazık …

 3. yalcn

  Ağustos 25, 2016 at 4:00 pm

  kapatılmadan önce bi uyarı falan verilmiyor mu bu sitelere neden direkt kapatılıyor ki?

 4. Mine Aydoğan

  Eylül 4, 2016 at 6:55 am

  Ben Akdeniz Üniversitesi SGSS MYO nda Öğr. Gör. Branşım Moda Tasarımı.. 2 yıldır derslerimin bir çogunu pinterest üzerinden kendi oluşturduğum görsellerimle dersleri yapıyordum.. öğrencilerim açısından çok faydasını gördüm.. bu sene de yine bu şekilde derslerime devam etmeyi düşünüyorum… ancak pinterestin kapatılma nedenini hiç anlamış değilim.. kapatılsa bile kendi sayfama neden hiç giremiyorum??? 70 i aşkın tekstil ve moda tasarımı üzerine dosya olusturmuştum ve benim hem kişisel özel çalışmalarımda hem de okul ve öğrencilerimle yapacağım çalışmalarımda mükemmel bir kaynaktı… kapatılsa bile ben kendi dosyalarıma ulaşmak ve onlarla çalışmalarıma devam etmek istiyorum..okulların açılmasına çok az bir süre kaldı.. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?? Lütfen yardımcı olur musunuz…

  • Duzcizgi

   Eylül 6, 2016 at 12:31 am

   Hocam pc’nize VPN programlarından birini kuracaksınız. Programı başlattıktan sonra kapatılan her türlü siteye girebilirsiniz. Pinterest dahil. Kolay gelsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olanlar

www.entertusu.net